Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

Презентовано виставку літератури «Запорізький край – колиска козацтва»

В рамках проведення заходів з нагоди відзначення Дня українського козацтва в Пологівській центральній районній бібліотеці презентовано тематичну книжкову виставку «Запорізький край – колиска козацтва».

Шановні пологівці! Запрошуємо ознайомитись з книгами, представленими на виставці:

1. Яворницький Д. І. «Історія запорозьких козаків» (у 3-х т.) На багатому документальному матеріалі в доступній для читача формі всебічно висвітлюється життя запорізького козацтва.

2. Сушинський Б. «Козацькі вожді України». Історія України в образах її вождів та полководців XV – XIX століть. Історичні есе у двох томах. Унікальне видання, в якому подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу – всього 205 імен! – військових діячів України, через долю яких пізнаємо мужню, трагічну і, водночас, славну пів тисячолітню історію нашої Вітчизни.

3. Журавльов Д.В. «Усі гетьмани України». У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул чи претендували на нього.

4. Гуржій О.І. «Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний». У науково-популярній книжці висвітлюється політична і військова діяльність славетного гетьмана реєстрового козацтва кінця XVІ – перших десятиліть XVІІ століття Петра Конашевича-Сагайдачного. Показано роль запорозького війська у боротьбі з Османською імперією, у походах на Кафу, Москву, знаменитій битві під Хотином.

5. Крупницький Б.Д. «Гетьман Мазепа та його доба». У книзі розкривається життя і діяльність Івана Мазепи на фоні бурхливих політичних подій кінця XVІІ – початку XVІІІ ст. У додатках вміщено листи гетьмана до різних осіб, його універсали, донесення російському царю тощо.

6. Різниченко В. «Пилип Орлик – гетьман України». Гетьман Пилип Орлик та його син Григор виходили з одного постулату: за будь-яку ціну здобути політичну свободу Україні, її народові. Мета цієї книжки – видобути з темені віків величні, героїчні діла цих двох видатних українців.

7. Савченко В. А. «Павло Скоропадський – останній гетьман України». Нова книжка відомого історика В. Савченка присвячена Павлу Скоропадському, останньому гетьману України, діяльність якого пов’язана з бурхливими подіями епохи Громадянської війни. Кавалергард і генерал, найбагатший поміщик, плоть від плоті вищого світу Петербурга, що успішно робив кар’єру й особисто знав імператора, він волею долі стає диктатором України. Оцінювати гетьмана Скоропадського можна і як «лиходія», і як «праведника», але саме своєю неоднозначністю він і цікавий.

8. Кралюк П.М. «Козацька міфологія України: творці та епігони». У книзі розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVІ століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття (російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ.

9. Каляндрук Т. «Загадки козацьких характерників». У книзі висвітлено малодосліджені сторінки української історії, міфології, культури, які по-новому розкривають сутність бойового духу та військового мистецтва українського народу через прадавні традиції військової бойової підготовки та вірування наших предків. Книга також містить унікальний ілюстративний матеріал, зібраний з найрізноманітніших давніх та сучасних джерел: ілюстрації до давніх видань, фрагменти фресок, графіті та рельєфних зображень, малюнки, світлини тощо.

Шановні друзі! Нагадуємо, що в період карантину відвідувачі бібліотеки мають бути в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс.П'ятниця, 16 Жовтня 2020 09:37 | Переглядів: 252

До уваги громадян

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]