Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Новини

Огляд тематичної книжкової виставки «На варті миру і спокою: українська армія сьогодні»

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
Доблесть і честь офіцерів і солдатів – в цьому справжня сила будь-якої армії. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність важливіші за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві.
З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України в КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» Пологівської міської ради діє тематична книжкова виставка «На варті миру і спокою: українська армія сьогодні», де представлені видання, що розповідають про історії добровольчих батальйонів, бойовий шлях і сучасний стан української армії безпосередньо з уст учасників подій на Сході України.

Шановні пологівці! Запрошуємо завітати до районної бібліотеки та ознайомитись з книгами, представленими на тематичній виставці:

«Поле битви – Україна.

Від «володарів степу» до «кіборгів». Воєнна історія України від давнини до сьогодення».Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках:

– які військові конфлікти відбувалися на українських теренах;
– на чому тримаються українські воєнні традиції;
– що треба згадати і відновити, про що нагадувати постійно;
– що в нашій історії факти, а що – пропаганда.
Сьогодні ці теми стали вкрай актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.

«Вклоняємось доземно українському солдату».
У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим – життям. Серед цих цінностей перша – Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов’язок? Саме на ці питання відповідає книга «Вклоняємось доземно українському солдату».

«Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв».
Ця книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, мужність, волю. Про Героїв. Тут ви можете прочитати історії про знакові події неоголошеної війни на Донбасі.

Солтис П.О. «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)».
Цінність цієї книги у тому, що вона безпосередньо пронизана біллю та стражданнями, боротьбою та сподіваннями самого автора книги, дієвого патріота, хороброго воїна, не байдужого до будь-якого прояву агресії до своєї країни.
Твір написаний у формі щоденника, що надає читачеві відчуття безпосереднього психологічного контакту з автором.

Гуменюк Б. Блокпост. «Вірші. Новели. Публіцистика».
«Блокпост» – друга книжка Бориса Гуменюка – зібрала майже все написане ним за 2014-2015 роки. У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки – пережита автором правда війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.

Вільчинський О. «У степу під Авдіївкою».
«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет. І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. Та їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…». І якщо вони не потрапляють на передову – то передова приходить до них…

Глотов С. «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту».
Ця книга – результат першої в Україні спроби зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців. У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима - весна 2013-2014 років). Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів.

Довгань М. «Шпитальні нотатки. Лютий 2015 року – березень 2018 року».
Видання вміщує героїчні історії учасників АТО. Їх записала журналіст-шістдесятник і культурний діяч Маргарита Довгань, упродовж лютого 2015 р. - березня 2018 р. відвідуючи воїнів у Київському військовому шпиталі. Книжка знайомить з нашими захисниками і є документом української історії. Це крик-протест проти безуму війни, свідчення дивовижної витримки українського народу, яка дає можливість щоразу відроджуватися, знов і знов укріплюватися духом і плоттю в ім’я життя.

Трофимович В.М. «Любов на лінії вогню».
У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.

Ігор Михайлишин. «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону «Донбас».
Автор книги – доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра. «Танець смерті» – музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує боротьбу добра і зла, війну, яка обов’язково закінчиться перемогою.

Шановні друзі! Нагадуємо, що в період карантину відвідувачі бібліотеки мають бути в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс.

 П'ятниця, 04 Грудня 2020 18:41 | Переглядів: 174

закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]