Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Дні сталої енергії

Як отримати грант від Фонду Енергоефективності для енергомодернізації своєї оселі

Як отримати грант для енергомодернізації своєї оселі? Які розміри відшкодування? Які енергоощадні заходи підлягають компенсації?

Це найбільш популярні питання, які виникають у мешканців багатоповерхівок перед тим, як зробити вибір на користь енергоефективності. Тому зупинимося більш детально на фінансовому аспекті наших проектів.

Грант Фонду – це часткове відшкодування витрат, що сплачує ОСББ в процесі реалізації енергоефективних заходів.

Програма «Енергодім» передбачає часткову компенсацію витрат на впровадження цих заходів у розмірі до 50% залежно від обраного пакету програми.

Основна частина гранту складається з компенсації витрат на будівельні роботи, а також на підготовку та реалізацію проектів.
Зокрема, Фонд повертає співвласникам 70% вартості енергоаудиту, сертифікації енергетичної ефективності, розробки проектної документації та її експертизи, технічного та авторського нагляду, а також обстеження інженерних систем.

Також Фонд відшкодовує ОСББ 40% вартості ремонтних робіт, обладнання та матеріалів для пакету А “Легкий” та 50% - для пакету Б “Комплексний”. При цьому, на перші 500 схвалених заявок від ОСББ діяв додатковий грант у розмірі 20% до основної суми компенсації, тобто, 60% для пакету А та 70% для пакету Б.

Отже, мінімальний внесок співвласників за пакетом заходів А становить 60% витрат на будівельні роботи та 30% - на підготовку та реалізацію проекту; для пакета заходів «Б»: 30% витрат на підготовку та реалізацію проекту, а також 50% - на будівельні роботи.

Виплата гранту Фондом здійснюється поетапно трьома траншами - за енергоаудит, проектно-кошторисну документацію та проведені заходи.

Зауважимо, що ОСББ подають заявки на участь у програмі та отримують грант через відділення банків-партнерів Фонду - Укргазбанк, Кредобанк, ПриватБанк та Ощадбанк.

Водночас, ми не обмежуємо ОСББ у виборі банку для отримання позики на реалізацію енергоощадних заходів. Тобто, співвласники можуть залучити кредит як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах.

Які заходи підлягають компенсації?
✅ проведення енергетичного аудиту;
✅ розробка проектної документації та її експертизи (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі);
✅ впровадження заходів з енергоефективності, що включає вартість робіт (послуг), обладнання та матеріалів;
✅ послуги технічного та авторського нагляду;
✅ сертифікація енергетичної ефективності будівлі після реалізації проекту;
✅ обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності під час реалізації проекту.

Важливо! Розрахуватися за виготовлення проектної документації та будівельні роботи ОСББ може із застосуванням відстрочення або розстрочення платежу.

Детальніше про порядок відстрочення або розстрочення платежу для учасників програми тут: https://bit.ly/3szt1Fh

Приєднуйтеся до програми “Енергодім” та заощаджуйте на сплаті комунальних платежів - https://energodim.org/.

Також ви можете отримати безкоштовні консультації від регіонального радника Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC. Контакти радника по Запорізькій області: Ігор Галочка, ел.пошта ihalochka70@gmail.com, тел. (050) 458-2-458

 Четвер, 28 Жовтня 2021 16:52 | Переглядів: 349

До уваги громадян

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]