Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Жовтень 2020 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Новини і оголошення

Громадський бюджет: запрошення до діалогу

Під такою назвою 26 березня 2019 році у розважальному центрі «Юність» відбувся форум з впровадження громадського бюджету в місті Пологи. У заході прийняли участь працівники і депутати Пологівської міської ради, голови квартальних комітетів, представники громадських організацій та ОСББ міста, активні мешканці та гості міста. Присутнім було представлено досвід участі інших міст України та Польщі з впровадження проектів громадського бюджету.

Ведучі Форуму Наталія Копил та Вікторія Ковтун ознайомили присутніх з поняттям громадського бюджету, його цілями, стандартами, принципами та етапами реалізації.

Громадський бюджет - дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста отримують можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику міста.

Також свій досвід щодо запровадження громадського бюджету представила Савицька Ольга, представник Гуляйпільської міської ради. Минулого року мешканцями Гуляйпільської ОТГ було подано 17 проектних пропозицій, серед яких 3 отримали перемогу та будуть реалізовані до кінця поточного року.

Учасники та учасниці Форуму мали змогу долучитися до етапу підготовки впровадження громадського бюджету в м. Пологи та розробили практичні рекомендації для його успішної реалізації. Також внесли пропозиції щодо складу координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету.

У квітні на розгляд сесії Пологівської міської ради буде винесено питання щодо затвердження Положення про громадський бюджет в місті Пологи. Вже у травні усі бажаючі зможуть подавати свої пропозиції проектів. Далі відбуватиметься перевірка, обговорення, голосування та визначення переможців, ідеї яких будуть втілені в життя наступного року.

Громадський бюджет - це інструмент прямої демократії, за допомогою якого громадяни беруть участь у прийнятті рішень щодо розподілу бюджетних коштів, таким чином, відчуваючи причетність та відповідальність за те, яким буде наше місто. За допомогою цього дієвого механізму спільні дії влади і громади в процесі планування змін стануть запорукою роботи сильної та успішної громади.П'ятниця, 29 Березня 2019 15:17 | Переглядів: 389