Офіційний сайт Пологівської міської ради

Пошук

Розділи

Електронні сервіси

Децентралізація

Інформаційна листівка про спроможну громаду

Що таке спроможна громада?

Це та територіальна громада села (селища, міста), яка може самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.

Які переваги спроможної громади?

1. Прозоро планує власний розвиток, ставить та виконує стратегічні завдання.
2. Залучає інвестиції, розвиває економіку, сприяє місцевому підприємництву.
3. Люди швидко та без бюрократичної тяганини можуть отримати адміністративні та соціальні послуги – зареєструвати бізнес та майно, отримати дозволи чи ліцензії, довідки, паспорт, одержати субсидії, соціальну допомогу тощо.
4. Має сучасно обладнані дитячі садки та школу, фельдшерсько-акушерські пункти з кваліфікованими працівниками.
5. Має якісні та доступні кожному дороги, транспорт, водопостачання, водовідведення, газ, освітлення, зв’язок тощо.
6. Громадяни мають можливість користуватися послугами закладів культури, відвідувати дитячі майданчики, спортивні заклади, бібліотеки, кафе, перукарні, громадські сквери, пляжі та інші місця відпочинку та дозвілля.

Що дасть об’єднання громади?

По-перше, має покращитися управління громади. Громада матиме компетентну раду та кваліфікований виконком, бо з більшим населенням та територією буде більше кандидатів на посаду голови та депутатів місцевої ради, тож буде з кого обирати найбільш чесного та працьовитого.
Наприклад, якщо сім сільрад об’єднаються в одну громаду, то замість семи голів, семи секретарів, семи бухгалтерів буде сім старост, один бухгалтер, декілька працівників планово-економічного відділу, які плануватимуть доходи та витрати бюджету, зокрема податкові надходження та напрями інвестицій. Таким чином, згадані вище спеціалісти працюватимуть на благо громади, а також надаватимуть необхідні адміністративні та соціальні послуги ближче і зручніше. За довідками та багатьма іншими послугами не потрібно буде їхати в район.

По-друге, завдяки новій бюджетній політиці об’єднані громади отримують додаткові фінансові ресурси для розвитку інфраструктури – доріг, освітлення, водопостачання, водовідведення, утилізації побутових відходів тощо.

По-третє, більш ефективне управління, наявність планів розвитку, прозорість рішень зроблять громади привабливими для інвесторів, що забезпечить економічний розвиток та нові робочі місця. У громадян, особливо у молоді, нарешті з’явиться можливість для реалізації власного потенціалу в тому місці, де вони народились та виросли.

Що буде з освітою? Новоутворена громада стає спроможною забезпечити належний рівень життя своїх громадян у різних сферах життя.
Сьогодні спільнота не має дуже великого впливу на цю сферу. Але після об’єднання громада матиме повноваження і ресурси, аби вирішувати питання матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів середньої, шкільної та дошкільної освіти. Наприклад, це означає, що за рішенням громади та наявності ресурсів у дитячому садочку може бути добудовано спортивну залу чи басейн, а в школі – комп’ютерний клас чи новітню дослідницьку лабораторію. Дошкільнята та діти молодших класів вчитимуться ближче до батьків – у садках та початкових школах.
Учні середніх та старших класів їздитимуть автобусами до шкіл, які забезпечуватимуть справді високий рівень освіти в центрі об’єднаної громади.

Що буде з медициною? Людей залякують закриттям медичних закладів, але це не відповідає дійсності. На рівні громади в обов’язковому порядку функціонує первинна медицина та швидка допомога. Якщо громада забажає і буде в змозі утримувати медичні заклади більш складного рівня, наприклад, стоматологічний пункт, то так і буде. Якщо людина потребуватиме лікування в стаціонарі та більш складних медичних послуг, вона зможе їх отримати рівнем вище. Спеціалізована медична допомога – онкоцентри, кардіоцентри та ін. – базуватимуться в регіоні/області.

Об’єднання громад – це шлях до сильної, успішної країни, до впевненого майбутнього для себе та своїх нащадків!

Прийшов час робити зміни! Об’єднуватись і співпрацювати!

Прийшов час творити нову Україну!

 

Переглядів: 1025

До уваги громадян

Виджет
закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]